Islamofobi

Islamofobja Arbana Xharra sulmon figurat e klerit kosovar

Islamofobja katolike Arbana Xharra nuk ka kursyer pa sulmuar jo vetem figurat e klerit mysliman por edhe prifterinjte katolik dhe ortodoks. Islamofobja i ka quajtur kleriket e njohur nga Kosova si dallaveraxhinj qe te rrjepin parate.

Qe te akuzosh figurat fetare si njerez dallaveraxhinj dhe hajdute duhet te kesh argumente dhe njekohesisht duhet qe ti drejtohesh prokurorise. Per sa i perket sulmit ne facebook qe Xharra i ben figures se Naim Ternaves, eshte nje dicka qe edhe pritet prej islamofobes, por qe te sulmosh figura te klerit te krishtere kosovar, tregon se islamofobja Arbana Xharra eshte nje ekstremiste e vertete. Me keto qe po ben Arbana Xharra kerkon qe te nxise urrejtje dhe percaje fetare.

OPINIONE