Ish deputeti katolik Eduart Ndocaj, ne nje video te publikuar ka nxjerre vrer ndaj popullit vella turk. Ne videon e publikuar ai kercenon ashper turqit dhe investimet turke te kryera ne zonen e Mirdites. Pervec kercenimeve, fyerjeve prej nje injoranti te pashkolle qe i ben Turqise, flamurit turk, simboleve turke si dhe investitoreve turq ai nuk le pa levduar edhe veprimet barbare te kryera nga bandat katolike ne hidrocentralin e ndertuar nga turqit.
Per me teper ndiqni videon e meposhtme.

54