Mario Molla, një prej biznesmenëve të Shkodrës është dhunuar nga disa policë ditën e sotme. Në pamjet e filmuara nga kamerat e sigurisë, policët shihen teksa futen në banesë dhe njëri prej tyre vazhdon sulmin dhe brohoritjet ndaj Mollës.

Molla është i njohur për biznesin e tij në liqenin e Komanit, me linjën e udhëtimeve dhe të kontaktuar nga JOQ.al, miq të biznesmenit pohojnë se kjo goditje ka ardhur si pasojë e konkurrencës dhe se policia është paguar nga “aleatë” të tjerë të Mollës.
Përmes një statusi në Facebook, biznesmeni ka reaguar, duke theksuar se po e sulmojnë dhe e torturojnë.

Po me sulmojn sakatojn perulin , torturojne psikologjikisht, fizikisht e shpirterisht per mbrojtjen e trojeve tmija nga sue Arabe ksaj rradhe me investime shkatrrimit .
Policia (me urdher te atyre qe na ben shtet islamik) Haxhi Bardhi me kompani financuar nga grupe islamike tentojn liqenin e Komanit !
Jan po ata qe paguan banoret per prishjen e ylberit shumengjyresh ne ishullin e paqes vene nga kisha katolike ne vitin 2002 , jan po ata qe po kembengulin me cdo kusht konvertimin tim per se gjalli , gje e cila nuk do mdodhi .
Uniforma pa emer me makina te policise ne digen e Komanit . Urrejtje e qarte personale dhe ndonje bakshish i majm per lta kriminela qe duan te mbjellin krim me cdo kusht , dhe me duan ne lojen e tyre ne kte pike strategjike levizjesh droge dhe armesh siç vazhdon nga 97 e ktej , personi grua e jo Burr qe me qelloj pas shpine, burracak i pabese , e beri nen prezencen e 30 shokve te tij nga frika e shikimit Gjergj , Shqiptar , autokton , i besimit Krishtit ringjallur mbret si i vetmi .

Kleri ktolik dhe ata te cilet besojne ne Jezusin e ringjallur kerkoj mbeshtetjen tuaj , nuk i trembem djallit e se keqes por nuk do mbaj gojen mbyllur e as do perulem kurr , kam urdherin e familjes Dukagjini dhe do e mbaj dersa te jap shpirt , qoshi ne dor te zotit !”,
shkruan Molla.

26