141 palestinezë të plagosur në sulmet e ushtarëve sionistë

Gjysmëhëna e kuqe e Palestinës ka njoftuar se në përleshjet e mbrëmshme midis ushtarëve sionistë dhe palestinezëve në Kods dhe rajone të ndryshme të BPLJ, janë plagosur 141 palestinezë.

Sipas agjencisë së lajmeve IRNA, Gjysmëhëna e kuqe e Palestinës përmes një deklarate duhet thënë se shumica e palestinezëve janë plagosur nga gazi lotsjellës dhe plumbat e gomës të përdorur nga ushtarët sionistë, ka shtuar se shumica e të plagosurve janë nga qyteti Kods, 63 gjithsej. Sipas këtij institucioni, 78 të tjerë janë nga rajone të ndryshme të BPLJ, ku 35 nga ta janë lënduar nga plumbat e gomës dhe të tjerët nga gazi lotsjellës./ PT

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne