Bota

20 të rinj lidhin doktorin dhe i përdhunojnë gruan dhe vajzën 15 vjeçare

Një mjek u lidh në një pemë nga një turmë prej 20 të rinjsh, të cilët thuhet se përdhunuan gruan dhe vajzën 15-vjeçare me armë në sulmin më të fundit seksual në Indi.

Familja po udhëtonte në shtëpi në një motor pas mbylljes së klinikës së njeriut në Gaya në shtetin indian të Bihar në verilindje të mërkurën në mbrëmje.

Por pasi kaluan nëpër një shteg të shkretë rrugësh pranë fshatit Sodiha rreth orës 20, familja u rrethua nga një grup prej 20 të rinjsh të armatosur.

Kur burrat sulmuan nënën dhe vajzën, mjeku luftoi përsëri, por u mposht.

Burrat e lidhën atë tek një pemë, pastaj përdhunuan gruan dhe vajzën e tij, tha policia.

Policia e Bihar tha se gruaja kishte identifikuar dy nga 20 burrat e arrestuar.

Njëmbëdhjetë të dyshuar u arrestuan të mërkurën mbrëma, ndërsa të mbeturit u arrestuan të enjten.

Fshatarët ndihmuan policinë të kapnin të dyshuarit duke vendosur pengesa në rrugë për të parandaluar largimin e tyre.

Inspektorati i policisë Nayyer Hasnain Khan tha se gjatë hetimit doli se para këtij incidenti, i njëjti grup i të rinjve kishte vjedhur para dhe telefonat mobil nga nxënësit që kalonin nëpër fshat.

OPINIONE