Rajoni Shqiperia

20-vjetori i çlirimit të Kosovës, Rama e Meta bëhen bashkë në Prishtinë, ulur ngjitur me Clinton dhe Palmer

Pas përplasjeve në distancë për datën e zgjedhjeve vendore, Presidentin Ilir Meta dhe kryeministrin Edi Rama i kanë bashkuar festimet e 20 vjetorit të bombardimeve të NATO-s në Kosovë.

Në tubimin e mbajtur në sheshin “Skënderbej” në Prishtinë, Meta dhe Rama ishin ulur në vijën e parë ndërsa i ndante kryeparlamentari Kadri Veseli.

Ngjitur me Ramën ishte zv.Ndihmës Sekretarit të Shtetit të SHBA Matthew Palmer.

Pavarësisht betejës politike në Shqipëri, Rama e Meta janë krah njëri-tjetrit në Kosovë, ku vetëm dy karrige i ndajnë nga ish-presidenti i SHBA, Bill Clinton./oranews

OPINIONE