ArkivaAugust 2017

Bota

Ura gjigande lidh Krimenë me Rusinë

Pavarësisht protestave të Ukrainës dhe të Perëndimit, që e quajnë të paligjshëm aneksimin e Krimesë nga ana e Rusisë, Moska vazhdon me planet e saj për...

Shqiperia

Rama: Pse e lashë jashtë Tahirin

Kryeministri Rama në ditën e dytë të mbledhjes në Vlorë me qeverinë e re ka deklaruar me bindje se Ilir Meta do ta dekretojë, pavarësisht deklaratave gjatë...

Bota

Qabeja pret mbulesën e re

Kisva (mbulesa e Qabesë) e cila punohet në qytetin e shenjtë në Mekë dhe përfundimi i së cilës mbyllet për 8 deri në 10 muaj, po pret që në ditën e Arafatit të...

Shqiperia Sociale

Hashashi ishte vetëm fillimi!

Vitin e kaluar Shqipëria u përball me një masivizim të kultivimit të hashashit në vend. Ndonëse fillimisht kaloi në heshtje, kjo dukuri më pas ishte e pamundur...

Shqiperia

Lajme komunale nga Tirana

Nga Kastriot Dervishi Prej më se 2 vjetësh jemi të detyruar të shohim nëpër televizionet kombëtare lajme të mërzitshme të karakterit komunal nga Bashkia e...

Opinion

Revolucioni rozë dhe mposhtja e tij

nga Israel Shamir. Revolucionet e ngjyrave zakonisht ndodhin vetëm në vendet e bekuara me një prani diplomatike amerikane. Do ju duhet një ambasadë amerikane...

Bota

Arrestohen disa palestinezë

Arrestimi i palestinezëve në territoret e pushtuara vazhdon dhe militantët sionistë arrestuan të paktën 10 civilë palestinezë në një sulm të kryer sot në...

Bota

MIT-i i bashkohet Presidencës së Turqisë

Me hyrjen në fuqi të vendimit të Qeverisë së Turqisë i marrë në seancën e fundit në Ankara, Shërbimi Kombëtar i Inteligjencës (MIT) i bashkëngjitet presidencës...

Bota

Refugjatët afganë protestë në Austri

Refugjatët afganë në Austri do të qëndrojnë deri në mëngjes përballë Kishës Votiv në Vjenë për të protestuar kundër rikthimit të tyre në Afganistan. Përballë...

Bota

Siri-Rusi, sistem i përbashkët raketor

Zv/kreu i forcave aeronautike të Rusisë njoftoi krijimin e një sistemi anti-raketor të përbashkët të Moskës dhe Damaskut. Sergey Meshcheryakov, në simpoziumin...