ArkivaAugust 2017

Bota

Në Moskë shfaqen armët e marra nga ISIS

Armët të cilat ushtria siriane i ka marrë nga ISIS, janë shfaqur në një ekspoze në Moskë. Ekspozita e quajtur “Armët 2017” në Moskë, kryeqytet i Rusisë, u hap...

Opinion

Si mund të mbijetojnë PD dhe LSI

Dy shkrimet e fundit ia kam dedikuar analizës së të kaluarës dhe të ardhmes së dy partive opozitare më të votuara në vend: PD-së dhe LSI-së. Në këto shkrime...

Rajoni

Italia nderon heroin rus

Në qytetin italian Vagli Sotto këtë muaj është hapur një monument në nder të oficerit rus Aleksandër Prohorenko, i cili humbi jetën në mars 2016 gjatë kryerjes...

Bota

Sulmohet prokuroria e Stambollit

Elementë të armatosur e të panjohur kanë sulmuar prokurorinë e Stambollit dhe kanë shtënë me armë zjarri ndaj disa personave që ishin në gjykim. Kanali...

Bota

Peniani: Amerika po luan me zjarrin

Në përgjigje të manovrave të përbashkëta Uashington-Seul, Koreja e Veriut e interpretoi Gadishullin Korean në një depo bërthamore të municionit dhe tha se ky...

Sport

Neymar denoncon Barcelonën në FIFA

Luftë totale mes Neymar dhe Barcelonës, prej së cilës mund ta kenë pasoja edhe senatorët e skuadrës Blaugrana. Vetëm pak ditë pasi Barcelona denoncoi...

Bota

Barzani kundërshton kërkesën e Turqisë

Masud Barzani, kryetar i rajonit të Kurdistanit të Irakut, ka kundërshtuar kërkesën e Turqisë për anulimin e referendumit për ndarjen e këtij rajoni nga Iraku...