ArkivaNovember 2018

Bota Historia

Tre leksionet e Luftës së Madhe

nga Ian Lesser. Bruksel – Njëmbëdhjetë nëntori shënoi 100 vjetorin e fundit të Luftës së Parë Botërore – “Luftës së Madhe”, luftës që supozohej t’i jepte fund...

Bota Opinion

Rrjedha Turke

*Can ACUN Me një ceremoni ku të pranishëm ishin Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan dhe Kryetari i Shtetit të Rusisë Vladimir Putin, përfundoi pak ditë...

Bota

Erdogan nuk do të takohet me bin Salman

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan thotë se nuk do të takohet me princin e kurorës së Arabisë Saudite Mohammed bin Salman gjatë një takimi të ardhshëm të G20...