ArkivaMarch 2021

Opinion

GLOBALIZMI ËSHTË ANTIMORALIZËM!

Savash VELIU “Mos u përpiq të edukosh fëmijët. Sido që të jetë, ata do të të ngjajnë ty. Prandaj, eduko veten tënde…” thotë Ibn Haldun. ...

Opinion

NJË E PATHËNË MBI TURQINË

Savash VELIU Pyetje që djeg shpirtin; Pse Kemalistët nuk janë armiqë të Anglezëve e të Grekëve por janë gjithnjë të Osmanëve??! Gjatë dhe pas shpartallimit të...

Bota

Çavusoglu takon homologun iranian Zarif

Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlut Çavusoglu, takoi në Stamboll homologun iranian Mohammad Javad Zarif. Sipas burimeve diplomatike, Çavusoglu dhe Zarif u...

Bota

Forcat izraelite plagosin 11 palestinezë

Forcat izraelite kanë plagosur 11 palestinezë në periferinë veriore të Kudsit Lindor të okupuar, theksoi një organizatë humanitare palestineze. Ushtria mësyu...

Opinion

Mero Baze tall “edin” me CIA-n

Gjergji Thanasi Mero Baze në dy shkrime në përkujtim të përvjetorit të të ashtuquajturit “aksident teknologjik” në Gërdec në mëyrë të qëllimshme bën publik...

Opinion

TURQIA GODET DREJT 2023!

Savash VELIU TURQIA me TRUMP apo BIDEN do të vazhdoj rrugën politike papenguar drejt qëllimit të përcaktuar 2023, këtë e tha Presidenti Erdogan! Turqia po...

Opinion

Mandati i tretë jemi ne!

Nga Elona Caslli Mandati i tretë nuk është ai. Mandati i tretë jemi ne. Nëse në ditën e zgjedhjeve, ti do të qëndrosh në shtëpi me idenë se një votë e jotja...