ArkivaJanuary 2022

Opinion

ANGLIA NJË E VËRTETË E PATHËNË…

Savash VELIU Sot sa afër qëndron Turqia me Anglinë po aq Bota e Gjirit Persik reshtohet më pranë Turqisë! Kurdoqë Turqia fuqizonte marredhenijet me Egjiptin...

Opinion

Erdogani dhe gylenistët e KMSH-së

Nga: Hoxhë Justinian Topulli Më datën 17 Janar të këtij viti, pritet të vijë për vizitë në Shqipëri presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan. Ka shumë për të...

Opinion

PLANDEMİA Sİ PERDE MJEGULLUESE!

Savash VELİU Paralel me “Plandeminë” shtrihet frikshëm edhe sulmi ndaj shoqërive me tradita kulturo-familjare të drejtuara nga qendrat e huaja të...