ArkivaMay 2022

Opinion

Islami, hoxhallaret dhe Muc Nano

Kliti Kote Mustafa Nano eshte nje nga kritiket me te medhenj te Islamit ne Shqiperi. Ndryshe nga shume muslimane qe e shohin Mucin me nje urrejtje proverbiale...

Opinion

BOTA KA HYRË NË LUFTË!

Savash Veliu Me këtë analiz do shpërfaqim gjendjen e sotme të botës e cila veç është zhytur në Luftë Botërore ndryshe nga Luftërat e zakonta të barotit që...

Opinion

Hipokrizia të lë pa frymë

Nga Evelyn Hecht-Galinski 3 maj 2022 Ironikisht, Sekretari amerikan i Shtetit Blinken dëshiron të na ndriçojë për të drejtat e njeriut, lideri i Partisë së...