Shqiperia

8 persona të maskuar sulmojnë grupin e xhirimit të “Abc News”, i thyejnë kamerën operatorit

8 persona të maskuar kanë sulmuar grupin e raportimit të televizionit informativ “Abc News”, duke goditur fizikisht dhe duke i thyer kamerën operatorit Mateo Braja.

Gazetari që raporton nga terreni, Andi Qosja, njofton se operatori fatmirësisht nuk ka pësuar lëndime nga agresorët.

Sakaq, arsyeja e këtij sulmi nuk është ende e ditur.