Opinion

A nisi të përhapet virusi i ri kinez nga ngrënia e supës me lakuriq të infektuar? Është në të vërtetë e mundur?!

Nga: Peter Andrews 

Një grup shkencëtarësh kinezë raportuan sot se burimi i mundshëm i virusit vdekjeprurës 2019 C nCoV janë gjarpërinjtë, bazuar në analizën gjenetike. Megjithatë,  pamjet tmerruese në një restorant kinez sugjerojnë edhe lakuriqët e natës si pjesë të menusë.

Gjetjet e tyre u gjurmuan me shpejtësi për tu botuar dje në Journal of Medicalology, dhe raportojnë se personat e infektuar ishin të ekspozuar ndaj specieve të ndryshme të jetës së egër në treg, ku ishin të pranishëm shpendët e gjallë, ushqimet e detit, lakuriqët dhe gjarpërinjtë.

Një analizë e detajuar gjenetike e vitit 2019 ‐ nCoV zbulon se virusi është një tendosje e re e cila duket se është një përzierje e dy koronavirusëve të tjerë; njëra prej të cilave është nga lakuriqët dhe një tendosje tjetër e panjohur. Grupi paraqiti prova që vendi i fundit që jetonte virusi përpara se të godiste njerëzit ishte një specie gjarpri, bazuar në shenja të caktuara biologjike në proteinat sipërfaqësore të virusit. Këto proteina janë ato që lejojnë viruset të pushtojnë qelizat pritëse, dhe forma e ndryshuar po lejon që 2019 ‐ nCoV të sulmojë lehtësisht qelizat njerëzore.

Kështu që sipas shkencëtarëve, në një moment një virus i lakuriqit të natës kapërcej në një gjarpër, dhe u përshtat me sistemin e tij imunitar. Më vonë, njerëzit në tregun e Wuhan ose duke gatuar ose ngrënë mish gjarpri u infektuan. Por imazhet që shfaqen nga Wuhan, dhe të publikuara nga Daily Star Online, ofrojnë një shpjegim tjetër, madje edhe më të rëndë. A mund të ketë kërcyer virusi drejtpërdrejt nga lakuriqët te njerëzit?

Supë e ditës

Kultura të ndryshme hanë ushqime ekzotike, dhe kinezët njihen mirë pasi kanë një shije për disa lloje mishi që mund të rritin vetullat apo edhe të mbajnë stomakun. Por supë me lakuriqë?! Çuditërisht, është dukshëm shumë e popullarizuar në Kinë, dhe atje konsiderohet një gatim i preferuar.

Pamjet duhen parë se besohet se ato shfaqin trupin e plotë të një lakuriqi të vogël të zi, krahë prej lëkure dhe të gjitha, të vendosura në një pjatë me lëng kafe dhe duke u mbështetur si një vampir në maskim. Një video tregon një vajzë duke futur tërë krijesën në gojë ndërsa drekon me miqtë. Por duket se lakuriqët mund të kenë pasur të qeshurën e fundit.

Përhapja e virusit kinez SARS në fillimin e viteve 2000 u zbulua përfundimisht në një koloni të lakuriqëve në provincën Yunnan. Meqenëse e dimë që 2019 ‐ nCoV është gjenetikisht më afër SARS sesa me ndonjë virus tjetër, duket se ka mundësi që lakuriqët mund të jenë bartës edhe për këtë. Këto lakuriqë nuk duket se kanë veshë të mëdhenj si të lakuriqëve si patkoi i kalit, por ato mund të ishin specie të lidhura ngushtë.

Lajme të këqija

Më sugjeruese, në disa nga imazhet zorrët e lakuriqëve janë të dukshme që lundrojnë në supë. Nëse nënshartësia e pjekur ishte konsumuar nga njerëzit, ky është një burim i mundshëm i virusit që arrin te njerëzit, pasi disa organe po krijojnë baza për viruse.

Vetëm vitin e kaluar pati raportime për një plagë që vrau një burrë dhe grua në Mongolinë perëndimore – të palidhur me shpërthimin e tanishëm. Ifti hëngri stomakun e papërpunuar, veshkat dhe fshikëzën e tëmthit të një marmoti dhe vdiq shpejt pas një rasti të rëndë të plagës pneumonike. Kjo plagë, ndërsa ka simptoma të ngjashme me shpërthimin e tanishëm, është shkaktuar nga bakteret Yersinia pestis. Ata e përdorën shkeljen si ilaç tradicional. Kjo i shtyu zyrtarët të karantinojnë qytetin e çiftit, por për fat të mirë nuk pati përhapje të mëtejshme të murtajës.

Më sugjeruese, në disa nga imazhet zorrët e lakuriqëve janë të dukshme që notojnë në supë. Nëse gatimi i pjekur lehtë ishte konsumuar nga njerëzit, ky është një burim i mundshëm i virusit që arrin te njerëzit, pasi disa organe po krijojnë baza për viruse.

Vetëm vitin e kaluar pati raportime për një murtajë që vrau një burrë e grua në mongolinë perëndimore, të palidhur me shpërthimin e tanishëm. Çifti hëngri stomakun e papërpunuar, veshkat dhe fshikëzën e tëmthit të një marmoti dhe vdiqën shpejt pas një rasti të rëndë të murtajës pneumonike. Ky rast, ndërsa ka simptoma të ngjashme me shpërthimin e tanishëm, është shkaktuar nga bakteri Yersinia pestis. Ata i përdorën këto mbetje si ilaç tradicional. Kjo i shtyu zyrtarët të mbanin kë çift në një karantinë të qyteti, por për fat të mirë nuk pati përhapje të mëtejshme të murtajës.

Sigurisht, gatimi i mishit siç duhet dhe tërësisht është një mënyrë për të vrarë çdo problem që mund të ketë pasur. Por viruset janë më rezistent ndaj nxehtësisë sesa shumë baktere, dhe në çdo rast, a keni vërtet besim tek kuzhinierët që shërbejnë lakuriqë të tërë në supë të butë për t’i kaluar inspektimit të tyre mbi sigurinë ushqimore lakuriqëve që kanë gatuar?

Por qoftë nga gjarpërinjtë, lakuriqët apo kombinimet e të dyve, pasi virusi tërhiqet, studiuesit të paktën kanë një drejtim, nëse jo edhe një kurë./Gazetaimpakt/rt/

OPINIONE