Bota

Afrin – YPG/PKK-ja sulmon një autokolonë me fëmijë

Terroristët e organizatës separatiste terroriste YPG/PKK kanë sulmuar me raketa antitank autokolonën që transportonte fëmijët me çrast janë vrarë 2 persona, ndërsa janë plagosur 3 fëmijë dhe një grua.

Terroristët e YPG/PKK-së në rajonin Afrin të Sirisë, sulmuan një automjet që transportonte fëmijët dhe udhëtarët e moshuar deri sa ishin duke kaluar në zonë të sigurt. Ushtarët turq shpëtuan 3 fëmijë dhe një grua, të cilët u dërguan në spitale në Turqi për kurim.

Të plagosurit u dërguan në spitalet shtetërore në Hatay dhe Reyhanli për kurim.