Bota

Aksident hekurudhor në Itali, 2 të vdekur dhe dhjetra të lënduar

Dy persona e kanë humbur jetën ndërsa dhjetra të tjerë janë lënduar pasi një tren doli nga binarët në Itali.

Mediat lokale raportuan se aksidenti ka ndodhur në orën 05:30 të mëngjesit sipas kohës lokale në linjën Milano-Bolonjë.

Si pasojë e aksidentit janë pezulluar të gjitha shërbimet hekurudhore në linjën Milano-Bolonjë në të dyja drejtimet./AA

OPINIONE