Shqiperia

Aksident i rëndë në Pogradec, tre të plagosur

Një aksident i rëndë ka ndodhur në hyrje të qytetit të Pogradecit.

Në vendin e quajtur tuneli panoramik, dy makina janë përplasur me njëra-tjetrën.

Për pasojë, tre persona kanë mbetur të plagosur, të cilët janë dërguar me urgjencë për në spitalin e qytetit.

Policia ka mbërritur në vendngjarje dhe ka nisur hetimet për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit./tpz

OPINIONE