Shqiperia

Aksident në tunelin e Elbasanit, 3 të plagosur

Një aksident me pasojë plagosjen ka ndodhur në aksin rrugor Tiranë-Elbasan ditën e sotme. Në aksident janë përfshirë dy automjete të tipit Volksvagen dhe Ford.

Si pasojë janë plagosur 3 persona, të cilët u dërguan menjëherë për ndihmë mjekësore në spitalin e Elbasanit dhe janë jashtë rrezikut për jetën.

Shërbimet e policisë po punojnë për përcaktimin e shkaqeve të aksidentit

Njoftimi i policisë

Më datë 10.11.2017 në aksin rrugor Tiranë-Elbasan në dalje të tunelit shtetasi B.P., 57 vjeç banues në Tiranë duke drejtuar mjetin tip “VolksWagen” me targa TR 8025 R, është përplasur me mjetin “Ford” me targa AA863IV, drejtuar nga shtetasi F.Xh., 28 vjeç banues në Elbasan.

Si pasojë janë dëmtuar shtetasit I.B., 57 vjeç banues në Elbasan i cili ishte pasagjer në mjetin tip “Ford”, drejtuesi i mjetit Volksëagen dhe pasagjeri, shtetasi G.H., 33 vjeç banues në Tiranë.

Të tre shtetasit janë dërguar për ndihmë mjekësore në spitalin Kirurgjik Elbasan dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Shërbimet e policisë po punojnë për përcaktimin e shkaqeve të aksidentit.