Akullorja e Pandeli Majkos dhe sunitet e Iranit: nje perspektive nga Isfahani

Ne videon me siper te xhiruar ne Isfahan te Iranit Dr. Olsi Jazexhi flet per situaten e suniteve ne Iran ndersa gazetari Gjergji Thanasi komenton Ministrin e Diaspores, Pandeli Majko dhe kryetaren e kultit ish-terrorist muxhahedin Marjam Rajavi per akulloren qe ata enderrojne te hane ne Teheran pasi ta kene pushtuar Iranin me tanket amerikane.

Videoja ka ironi dhe analize mbi situaten e komunitetit synit dhe shiit musliman ne Iran.

 

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne