Shqiperia

Akuza të rënda ndaj Fatos Klosit: Do mbytesh në gjakun e atyre që ke urdhëruar të vrasësh…

Ish truproja i Sali Berishës, Izet Haxhia, teksa pret ekstradimin nga Truqia drejt vendit tonë, vijon të jetë aktiv në rrjetet sociale, madje duke lëshuar akuza të forta, këtë herë ndaj ish kreut të SHISH, Fatos Klosi.

Haxhia e akuzon Klosin se ka bashkëpunuar me “grupin e Rognerit” dhe “treshen e UÇK” që sipas tij, janë vrasësit e Azem Hajdarit. Haxhia e akuzon se ka kryer tregti armësh, si agjent të shumëfishtë dhe se ka urdhëruar një sërë vrasjesh.

Shkrimi i plotë:

‘Anal -isti’ i kudogjendur ,Klosi ne nje interviste te serialit te tj te intervistave ,me bente shume akuza duke me quajtur edhe burracak ,se koha ime kishte marre fund ,se çeshtja hajjdari ishte mbyllur njehere e pergjithmone ,se ato qe kam rrefyer ,duhet ti kisha rrefyer me kohe se tani nuk kane vlere etj.E prisja nje reagim te ketij ish spıuni ,qe mbi kurrizin e tij rendojne me dhjetra vrasje te pazbuluara akoma ,te kryera me urdhrin e tij .Po perse ky spiun i shumfishte ,pervers e bastard kerkon te mbjelle ne opınıonin publik idene, se rrefimet e mia nuk kane me vlere?Desha ta pyes ,çfare lidhje ka ky me treshen e Uçk te grupit te Rognerit qe jane organizatoret e vrasjes se Hajdarit ?Po me vrasjen Ahmet Krasniqit ,çfare e lidh kete ‘veteran’ te UÇK qe merita e tij eshte qe ka perçare Shqiparet e kosoves dhe u ka shitur arme me çmime marramendese.Pse trembesh o bandill nga hapja e çeshtjes Hajdari .Te njejten frike ka edhe ‘armiku ‘jot Berisha si nxjerres ne prite i hajdarit .A te kujtohet kur prokuroret e kesaj çeshtje me ne krye Haxhi Giun ,shkonin nje dite ne zyren tende ,takoheshit ne darke tek Kartodromi i Mirit te Xhikes, dhe te nesermen po keta prokurore shkonin ne zyren e berishes.. Nga njera ane, ti u hiqeshe si mik Haklajve ,ndersa nga ana tjeter u shisje me ane te njerzve te tu ,bombat e telekomandura te ardhura nga Austria ,te porosıtura nga miqte e tu te Rognerit ,per te vrare Rugoven ,dhe kur nuk ju zbriti RUGOVA nga avioni ne Rinas ,bombat ju dhane komandos qe vrau Haklajt..Desha te kujtoj ,se ndoshta e ke harrruar ngaqe ke urdheruar shume vrasje , perse e vrave Milan Vason ?Per llogari te kujt ?Ata tre personat qe erdhen e te takuan te cilit sherbim sekret te huaj ishin..?Kam shume gjera per te thene zoti oo7 por mos harro harro se ke bere shume krime ,dhe do vije dita qe do mbytesh ne gjakun e atyre qe ke urdheruar per te vrare ,se me gjakun tone nuk arriti dot ta derdhje edhe pse thure shume plane per vrasjen time dhe te vellezerve te mij ..As pallati ku banon me 14 kafe nuk te shpeton dot o Fatos Klosi..