Rajoni

Albin Kurti: Mbi 61 deputetë do të votojnë për qeverinë time

I mandatuar për kryeministër të Kosovës Albin Kurti ka konfirmuar se i ka votat për formimin e qeverisë së re.

Ai theksoi se janë mbi “61 deputetë që do të votojnë për qeverinë, me mua si kryeministër, me dy zëvendëskryeministra, dhe me 15 ministra”.

Ndonëse seanca plenare, ku do të votohet qeveria e re, ishte parashikuar që të niste në orën 11:00, ajo nuk ka nisur ende./tpz

OPINIONE

INTERVISTA