Shqiperia

Alibeaj akuza Ramës: Shpartallove policinë për të lartësuar krimin dhe mafian, e shndërrove në shërbim funeral që mbledh kufomat

Ish-deputeti i PD, Enkeled Alibeaj ka reaguar përmes një statusi në rrjetet sociale lidhur me deklaratat e kryeministrit Edi Rama në 107 vjetorin e Policisë së Shtetit.

Alibeaj akuzon Ramën se e ka shkatërruar policinë për të lartësuar mafian dhe krimin.

“Vleresimi i vertete per policine qe deshi dhe qe e shpartalloi dora vete ai, per te lartesuar krimin dhe Mafian, eshte se e ka shnderruar policine thjesht ne nje sherbim funerali qe vecse mbledh kufomat e krimit,”-shkruan Alibeaj.

Postimi i plotë:

Rama, ne 107 vjetorin e Policise se Shtetit qenka krahasuar me Policine e Ismail Qemalit!

E megjithe kete krahasim te mundimshem, kryeministri nuk paska gjetur guxim te perballet me 57 ngjarjet me vdekje dhe 63 viktimat e 2019;

nuk i paskan ardhur nder mend qe 128 drejtues te “Policise qe deshi” iu perfshine ne kanabizimin e vendit;

se 3 drejtuesit e larte te tij ne Vlore i ka ende ne arrati;

asnje fjale per oret shtese te papaguara dhe kushtet mizerabel;

asnje grimase per viktimat e krimit te ketij fillimviti.

Vleresimi i vertete per policine qe deshi dhe qe e shpartalloi dora vete ai, per te lartesuar krimin dhe Mafian, eshte se e ka shnderruar policine thjesht ne nje sherbim funerali qe vecse mbledh kufomat e krimit!

E ne fakt perse i duhet Policia, perderisa per te mjafton qe kriminelet “hengshin kokat e veta”?!/Tpz

 

OPINIONE

INTERVISTA