Islamofobi Shqiperia

Arbana Xharra quan qelbesira hoxhallarët shqiptarë

Islamofobja Arbana Xharra nuk leë ditë pa sulmuar dhe sharë islamin dhe muslimanët.

Këtë herë ajo ka sulmuar dhe quajtur hoxhallarër shqiptarë duke i quajtur ata qelbësira.

Me ironi ajo ka shpërndarë postimin e hoxhës Omer Bajrami duke thënë se kjo është një “perlë”.

Më tej ajo shkruan se disa përfaqësues të këtyre qelbësirave keni për t’i pasur në parlamentin e Kosovës, duke treguar edhe njëherë se ajo nuk rri asnjëherë pa sulmuar Islamin, muslimanët dhe hoxhallarët me një fjalor fyes dhe askush nga institucionet e gjoja ndalimit të Islamofobisë apo mediat nuk reagojn kundër saj, pavarësisht se mbjell vetëm urrejtje ndër shqiptarë.

Statusi në Facebook i Arbana Xharra

“S’pata qare pa e shpernda me juve kete “perle” te ketij hoxhe. E para, u cu me shkru status si reagim ndaj meje, pa guxu me ma permend emrin 😂
E dyta, e shihni cfare averzioni ndaj Nene Terezes vetem per shkak te perkatesise se saj fetare?!
Tash, perfaqesues te ketyre qelbesirave keni me i pase ne parlamentin e Kosoves.”

/Gazetaimpakt/

OPINIONE

INTERVISTA