Arbana Xharra ua ndalon muslimaneve te drejten qe te ulen ne divan

Arbana Xharra, mbesa e plakut te rrjedhur Fahri Xharra, ne ditet e fundit po viziton Nju Jorkun. Ne nje foto seksi te postuar ne Facebook ku i ekspozohen siset ajo premton qe :

“Shkojme me shkrimin e radhes, deshqiptarizimi ne Maqedoni. Si ka arritur religjoni te zhbej identitetin shqiptar ne kete shtet, cfare metoda ka perdore Erdogani per te bere shqiptaret ta shohin ate si lider shpirteror dhe politik. Se ne cfare drejtimi po shkojne shqiptaret e Maqedonise e shume detaje te tjera per radikalet islamik, keto dite publikohet shkrimi im i gjashte me radhe ne SHBA. — in Manhattan, New York.”

Dhe ne nje foto siper kesaj fotoje provokuese Arbana ka bere nje postim tjeter. Aty ajo tregon idhullin e saj, fashistin austriak – kancelarin Sebastian Kurz i cili eshte duke pire dicka me kancelaren gjermane Angela Merkel. Kjo foto e inspiron Arbanen qe t’u hakerrohet shqiptareve muslimane qe duan Erdoganin, duke u thene qe ju qe jeni me Erdoganin nuk keni vend ne keto ulese.

“Ju që jeni me Erdoganin, në këto ulëse nuk keni vend. Ky është civilizimi dhe rrugëtimi ynë. Kjo është Evropa që ne i përkasim!”

Sipas Arbanes shqiptaret qe duan Erdoganin, Islamin dhe Turqine dhe nuk behen katolike sikur Arbana duhet te ulen ne toke dhe qilima, ndersa kauret qe duan fashistin Sebastian Kurz mund te ullen ne divane dhe keshtu ata jane te qyteteruar dhe evropiane.

Mesazhi fashist dhe islamofob i Arbana Xharres kunder shqiptareve muslimane ka marre nje LIKE apo pelqej nga Dorian Koci, drejtori i muzeumit kombetar te Tiranes. Mesa duket Dorian Koci eshte ne nje mendje me racisten Arbana Xharra, dmth qe muslimane nuk jane te qyteteruar dhe nuk i perkasin Evropes.

Mesazhi i Arbana Xharres dhe simendimtareve te saj, tregon qe shume shqiptare po perqafojne sot fashizmin ashtu sikur edhe Xhaferr Deva, Gjergj Fishta dhe Mehdi Frasheri u puthen me Hitlerin gjate Luftes se Dyte Boterore. Mesazhi i saj eshte i frikshem per te ardhmen e tolerances dhe bashkejeteses ne Ballkan. A do ndjeki edhe Arbana Xharra dhe miqte e saj rrugen e Hitlerit i cili kreu Holokaustin kunder hebrejve?

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne