AutoriGazeta Impakt

Opinion

Lufta e tretë botërore ka filluar!

Nga Shaban Burri Lufta e tretë botërore ka filluar dhe drejtohet kundër gjithë njerëzimit. Elitat që kanë shkatërruar sistemin ekonomik dhe financiar botëror...

Opinion

Sanksionet ndaj Rusisë

Nga Dagmar Henn Një pyetje nuk më lë rahat, se si ordhi deri këto masa vetëvrasës, të cilat kanë sjellë pasoja kaq shkatërrimtare për ne dhe perëndimin. E...

Opinion

SHQIPTARËT DHE ÇLIRIMTARËT- 1

Savash VELIU Pyes sinqerisht ashtu si mendoj: Po të mos ishte Turqia a do të kishte Shtet Shqiptar dhe Komb Shqiptarë..!??? Pra, na jemi sot në të njëjtën...

Opinion

Islami, hoxhallaret dhe Muc Nano

Kliti Kote Mustafa Nano eshte nje nga kritiket me te medhenj te Islamit ne Shqiperi. Ndryshe nga shume muslimane qe e shohin Mucin me nje urrejtje proverbiale...

Opinion

BOTA KA HYRË NË LUFTË!

Savash Veliu Me këtë analiz do shpërfaqim gjendjen e sotme të botës e cila veç është zhytur në Luftë Botërore ndryshe nga Luftërat e zakonta të barotit që...

Opinion

Hipokrizia të lë pa frymë

Nga Evelyn Hecht-Galinski 3 maj 2022 Ironikisht, Sekretari amerikan i Shtetit Blinken dëshiron të na ndriçojë për të drejtat e njeriut, lideri i Partisë së...

Opinion

Aleanca e MI6, CIA dhe Bandéristes

Nga Thierry Meyssan Pasi tregoi se lufta në Ukrainë u përgatit nga Straussianët dhe u shkaktua më 17 shkurt nga sulmi i Kievit në Donbass, Thierry Meyssan i...

Opinion

NATO eshte në fund te ciklit jetesor

Në vitin e 74-të të ekzistencës së saj, aleanca luftarake e ka tejkaluar qartë dobinë e saj. Gjatë tryezës tremujore të biznesit me CEO, më 21 mars 2022...

Opinion

Nazizmi ukrainas nën oligarkun çifut

Nga Ian Greenhalgh Për të kuptuar sadopak situatën aktuale në Ukrainë, gjëja që duhet bërë është të studiojmë oligarkët kryesorë ukrainas, duke filluar nga...

Opinion

Lufta e Putinit

Nga Gilad Atzmon Putin nuk është një gjeneral ushtarak. Ai është një udhëheqës modernist, një spiun i trajnuar dhe një strateg që kupton se lufta është një...

Opinion

A ka nazistë në Ukrainë?

Shaban Burri Jo. Në Ukrainë nuk gjen njerëz përgjegjës për vrasjen e hebrenjve. Vërtet të gjithë kanë vdekur shumë kohë më parë, por mund të gjesh ” raca...

Opinion

TEATRI ”JUGOSLLAVI”…!

Savash Veliu … Perëndimi – konkretisht Anglo-Amerikanët (protestant) për gati 100 vjet e kanë nën kontroll botën, dhe mirë që e kanë për ne...

Opinion

ANGLIA NJË E VËRTETË E PATHËNË…

Savash VELIU Sot sa afër qëndron Turqia me Anglinë po aq Bota e Gjirit Persik reshtohet më pranë Turqisë! Kurdoqë Turqia fuqizonte marredhenijet me Egjiptin...

Opinion

Erdogani dhe gylenistët e KMSH-së

Nga: Hoxhë Justinian Topulli Më datën 17 Janar të këtij viti, pritet të vijë për vizitë në Shqipëri presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan. Ka shumë për të...

Opinion

PLANDEMİA Sİ PERDE MJEGULLUESE!

Savash VELİU Paralel me “Plandeminë” shtrihet frikshëm edhe sulmi ndaj shoqërive me tradita kulturo-familjare të drejtuara nga qendrat e huaja të...

Opinion

“OPEN BALLKAN”!!!

Savash VELİU İ kujt është ideja e nismës gjeopolitike që shqetson rajonin ballkanik…!?? Nëqoftëse llogarisim se Ballkani ishte e ndarë në dy sfera...

Ekonomi Opinion

LUFTA ME KAMATÈN…!

Savash Veliu Presidenti Erdoğan sfiduesi i shekullit të ri ka diçka në dorë që vepron kundër Diktaturës së Bankierëve Global. Kjo me siguri sepse posedon...

Opinion Rajoni

EURO-AZIA FUQIA E RE GLOBALE

Savash VELIU … Turqia e Re si forcë politikoekonomike e integruar brenda forcave të reja Euro-Aziatike dhe Evropa e dezintegruar larg nga këta rrjedha të...

Opinion

SIONIZMI DHE ISLAMI I MODERUAR…!

 Savash VELIU Të gjitha devijimet destruktivo-degjeneruese vijnë nga bota perëndimore (të kontrolluara nga Elita e errët Botërore Siono-Pagane të themeluara...

Opinion

SHQIPTARËT DHE PERANDORIA OSMANE!

Savash VELIU Nëse shikojmë retrospektivën historike të Perandorisë së Madhe të përbashkët Osmano- Shqiptare do të vërejmë një dukuri të jashtëzakonshme si...

Opinion

HESHTJA KA ÇMIMË..!

Savash Veliu Tragjedia dhe ironija e një inkuizicioni vrastar që kaploi Tetovën gjatë valës së rritur të vdekshmërive nga Covid përfshiu kufijtë alarmante me...

Opinion

Rama 3 = kapelja e sundimtarit Gessler

GJERGJI THANASI Qeveria Rama 3 mua më kujton historinë e Vilhelm Telit 300 e kusur vite më parë. Vogt (sundimtari) Gessler mëkëmbës i Shtëpisë së Habsburgëve...