AutoriGazeta Impakt

Shqiperia

Zhduket imam Armand Aliu?

Qe prej disa javesh ne xhamine e Unazes se Re, ku perpara disa vitesh u bene arrestimet e mbeshtetesve te muxhahedineve shqiptare qe shkonin ne Siri, imami i...

Kultura

Pendimet per te kaluaren

Ke bere apo nuk ke bere dicka per te cilen pastaj je penduar me vone? Ke bere dicka pastaj je ndjere keq per muaj dhe vite te tera pasi e ke bere?? Pendimi...

Shqiperia Sociale

Pezullohen 59 leje drejtimi

Policia Rrugore e Shqipërisë po vazhdon punën për parandalimin dhe ndëshkimin e të gjithë shkelësve të kodit rrugor me qëllim rritjen e parametrave të sigurisë...

Sociale

Si te ndertosh vetebesimin

Cdo dite miliona njerez tentojne te behen me te sigurte ne vetveten e tyre duke kerkuar famen, pushtetin, pasurine dhe popullaritetin, por perfundojne duke mos...

Sociale

Magjia e shnderrimit te fytyres

Asnjehere nuk ka qene me e lehte te jesh dy persona ne te njejten kohe, sesa sot ne kohen e internetit. Sot mund te jesh edhe socialist edhe demokrat ne te...

Opinion

Rama- Basha, një dialog skizofrenik

Andi Bushati Beteja për të përdorur faktorët ndërkombëtarë në luftën e brendëshme politike, është futur në një fazë skizofrenike. Gjatë një interviste për një...

OPINIONE