AutoriGazeta impakt

Bota

Shpërthim në veri të Sirisë

Së paku një person ka humbur jetën, ndërsa gjashtë të tjerë janë plagosur në një shpërthim në veri të Sirisë. Mjeti shpërthyes, i montuar më herët në një...

Kultura Opinion

Ritualet e Haxhit dhe Paganizmi

NGA DR. MUSTAFA MAHMUD Perktheu: Eduart Thartori Një mik i imi më tha duke buzeqeshur me një tis djallëzie në fytyrën e tij. I dashur mik, a nuk e vëren bashkë...

Rajoni

Edhe AKR-ja del kundër PDK-së

Aleanca Kosova e Re është e gatshme të shkojë e vetme në zgjedhjet e jashtëzakonshme që duket se janë në prag. Vesel Makolli, sekretari i kësaj partie, ka...

Bota

Trump i hakërrehet Makronit!

Të enjten, 8 gusht, Presidenti amerikan Donald Trump tha se askush nuk lejohej të fliste me Iranin në emër të Shteteve të Bashkuara dhe akuzoi Presidentin...

Opinion

Hamasi bashkohet përsëri me Teheranin

Nga: Taha Kilinç Një zhvillim i rëndësishëm në javën e kaluar ishte vizita e një delegacioni të nivelit të lartë nga Lëvizja e Rezistencës Islame (Hamas) në...

OPINIONE

INTERVISTA