Autorigazeta impakt

Opinion

Një show e rrezikshme në Jeruzalem

nga Abdullah Muradoglu. Tunele të rinj dhe të rrezikshëm që të çojnë për në xhaminë Aksa po ndërtohen në Jeruzalemin Lindor, i cili gjendet nën pushtim sipas...

Opinion

Qeveria e re greke dhe Shqipëria

nga Jordan Jorgji. Ashtu siç pritej, Qirjako Micotaqis është Kryeministri i ri i vendit fqinj, Greqisë. Vota paraprake e fitores u pa në zgjedhjet e...

Shqiperia

Ka akoma që e dëgjojnë…

I degraduar politikisht dhe qesharak në seriozitetin që përpiqet t’i imponojë vetes në kushtet kur si kryeministër nuk ia doli dot të bëjë asnjë palë votime...

Intervista

Si vdes një Republikë…

intervistoi: Walter Veltroni Si vdes një Republikë? Historia na jep dy modele: ose shndërrohet përmes një puçi të brendshëm – paqësor ose të dhunshëm – apo...

Shqiperia

Digjet Bashkia e Durrësit

Përfshihet nga flakët Godina e Bashkisë së Durrësit.   Mësohet se zjarri ka rënë në katin e parë të ndërtesës, ndërsa nga flakët rrezikohen një sërë...

OPINIONE