Autorigazeta impakt

Shqiperia

Ka akoma që e dëgjojnë…

I degraduar politikisht dhe qesharak në seriozitetin që përpiqet t’i imponojë vetes në kushtet kur si kryeministër nuk ia doli dot të bëjë asnjë palë votime...

Intervista

Si vdes një Republikë…

intervistoi: Walter Veltroni Si vdes një Republikë? Historia na jep dy modele: ose shndërrohet përmes një puçi të brendshëm – paqësor ose të dhunshëm – apo...

Shqiperia

Digjet Bashkia e Durrësit

Përfshihet nga flakët Godina e Bashkisë së Durrësit.   Mësohet se zjarri ka rënë në katin e parë të ndërtesës, ndërsa nga flakët rrezikohen një sërë...

Opinion

Bëmat e Erion Veliajt

Nga Arlind Qorri 1. Erion Veliaj është përgjegjësi kryesor i vrasjes së punëtorit adoleshent Ardit Gjoklaj në landfillin e Sharrës. 2. Erion Veliaj premtoi...

OPINIONE