AutoriGazeta Impakt

Sociale

Femrat si viktimë në shoqëri!

Nga Besnik Kalisi Shpeshherë me apo padashje, të gjithë meshkujt janë fajtor që kontribojnë në viktimizimin e femrave! Nga raporti babë-vajzë, vëlla-motër e...

Uncategorized

Si po manipulohet dosja Tahiri?

Që në momentin e parë të shpërthimit të skandalit Habilaj – Tahiri e deri më sot po vihet re një strategji konstante për manipulimin e opinionit. E gjithë...

Kultura Opinion

Udhëpërshkrimi nga Haxhi VII

Nga Faik Miftari (Pjesa e shtatë) 2 shtator- ditë e shtunë Sot në ditën e dytë të Kurban Bajramit, vazhduam me ibadetin( ritualin) e Haxhit, ashtu që pas orës...

Rajoni

Rrihet Papa në Vatikan, i nxijnë syrin

Papa i dorëhequr Bendikti XVI është rrëzuar keqazi dhe për pasojë ka marrë një nxirrje në sy, të paktën këtë variant të shkakut të nxirjes na servir Vatkani...

Shqiperia

CEZ-DIA/ Ismailaj: Dënim politik

Kastriot Ismailaj, administratori i kompanisë “DIA” që akuzohet për aferën 5 milion euro CEZ-DIA është dënuar me 11 vite burgim nga Gjykata e Tiranës. Seanca e...

Shqiperia

Tre milionë euro për gjashtë vota

Partia Socialiste nuk do të lejojë arrestimin e ish-ministrit Saimir Tahiri, që akuzohet nga prokuroria për “trafik droge” dhe “korrupsion”. Vendimi për...

Kultura Opinion

Udhëpërshkrimi nga Haxhi (VI)

Nga Faik Miftari (Pjesa e gjashtë) Në këtë pjesë të udhëpërshkrimit do të përshkruaj disa aspekte të mbresave që më kanë lënë përshtypje për gjatë 10 ditëve të...

Shqiperia

Ylli Rakipi: Frikërat e Edi Ramës

Shkruan: Ylli Rakipi Edi Rama ka zbatuar, pikë për pikë, një plan të cilin e kishte vendosur tri ditë më parë, duke përjashtuar Saimir Tahirin, nga të gjitha...

OPINIONE