Shqiperia

Autobuzi i Yzberishtit përplaset me murin e lavazhit, brenda dhjetëra pasagjerë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pak minuta më parë në kryeqytet.

Një autobuz i linjës së Yzberishtit është përplasur me murin e një lavazhi.

Në momentin e përplasjes në autobuz ndodheshin dhjetëra pasagjerë, të cilët janë frikësuar.

Mësohet se nuk ka persona të lënduar, ndërkohë policia ka mbërritur në vendgjarje dhe po punon për zbardhjen e aksidentit./tpz