Bota

Autoritetet ushtarake shkëmbyen informacione dhe u koordinuan përpara operacionit në Idlib

Ministria e Mbrojtjes Kombëtare deklaroi se ndërmjet autoriteteve ushtarake u shkëmbyen informacione dhe u bënë koordinime përpara operacionit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Idlib të Sirisë (ku pretendohet se u vra kreu i organizatës terroriste DAESH, Ebubekir El-Bağdadi).

“Para operacionit të mbrëmshëm të SHBA-së në Idlib, pati këmbime informacionesh dhe koordinim mes autoriteteve ushtarake”, shkruhet në deklaratën e ministrisë./trt

OPINIONE

INTERVISTA