Bota

Avionët luftarakë izraelitë bombardojnë Gazën

Avionët luftarakë izraelitë kryen një valë të re sulmesh ajrore përgjatë brezit të bllokuar të Gazës të hënën, thanë burime nga vendi

Palestinezët dëgjuan dy shpërthime të forta në Gazën veriore dhe raportuan se dy avionë izraelitë po fluturonin mbi qytetin e Gazës.

Spitalet në të gjithë enklavën bregdetare shpallën gjendjen e jashtëzakonshme.

Zyrtarët e sigurimit në Gaza thanë se aeroplanët izraelitë goditën dy objekte ushtarake të Hamasit dhe një zonë në veriperëndim në Rripin Verior të Gazës.

Nderkohe ambulancat kane shkuar në vendngjarje.