Bota

Avionët turq goditën pozicionet e PKK-së në veri të Irakut

Sipas informimit që Ministria e Mbrojtjes Kombëtare ka bërë përmes llogarisë së saj në “Twitter” në zonën Zap në veri të Irakut është kryer një operacion ajror.

Operacioni është realizuar në koordinim me operacion (tokësor) “Kthetra” dhe gjatë operacionit janë goditur objektiva që përdoreshin si pozicione zjarri, vendstrehime dhe bunkerë nga terroristët e organizatës separatiste terroriste PKK./ trt