Bota

Avioni luftarak turk pa pilot, në qiell më 2023-shin

Turqia ka bërë hapin e parë për avionin luftarak pa pilot, një prodhim turk i teknologjisë së avancuar, shkruan e përditshmja “Sabah”.

Siç bëjnë të ditur burime të industrisë turke të mbrojtjes, këto mjete ajrore të telekomanduara, të cilat janë përfshirë tashmë në inventarin e Forcave të Armatosura të Turqisë dhe konsiderohen nga autoritetet ushtarake ndërkombëtare si më të mirat në botë, do të fluturojnë në vitin 2023./ trt

OPINIONE