Avokati Altin Goxhaj: Pse po vrasin njerëzit veten nëpër spitale?

Altin Goxhaj avokati i njohur që në fillim të pandemisë ka hedhur akuza mbi qeverinë për masat e marra dhe trajtimit që u bëhet pacientëve.

Një ngjarje e rëndë e ka tronditur vendin tonë pak ditë më parë ku një 29 vjçarë u hodh nga kati i tretë i spitalit ku ishte i shtruar për shkak të infektimit me covid 19.

Reagimet ishin të shumta ku mes tyre ishte dhe avokati Altin Goxhaj që në rrjetin social facebook ka akuzuar qeverinë Rama për vrasje të pacietit pasi sa më shumë të vdekur aq më shumë para nga Europa.

Status i avokatit  Altin Goxhaj:

“Ky nuk u vetëvra! Këtë e vranë! E vranë me horrorin e Covidit! Me tmerrin e Intubimit Vdekjeprurës! Me tmerrin e horrorit që i kanë kthyer spitalet si cikli i filmave horror SAW I, II, III, IV, V… Asnjë kontakt me familjen, të marrin telefonin, dhoma si në ato të eksperimenteve të nazistëve në kampe përqëndrimi, pa ilaçe, pa ushqim të pasur me ç’ka nevoj i sëmuri, një ushqim për kafshë, një braktisje në pritje të vdekjes, .. E VRAU QEVERIA SERBE E RILINDJES!!!! Sps sa më shumë të vdekur aq më shumë qindra milionë euro nga Europa.. pse kot i dhanë 180 miliona euro për Rama Hajdutin???”/gazetaimpakt

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne