Bota

Balena blu:18 vjecari vret mesuesin dhe veten

KUJDES: PAMJE SHQETESUESE

Një nxënës i preu fytin mësuesit të tij, bëri një foto me trupin dhe më pas vrau veten.

Ngjarja e rëndë u regjistrua në Rusi.

Ekspertët druhen se adoleshenti Andrey Emelyannikov ishte duke luajtur lojën e tmerrshme “Balena blu”.

Adoleshenti 18-vjeçar vrau mësuesin e tij, 44-vjeçarin Sergei Danilov.

Ky i fundit ishte njeri i respektuar dhe baba i tre fëmijëve, ish-oficer ushtrie.

Adoleshenti u gjet në një pellg gjaku në Moskë.

Loja “Balena blu” parashikon plotësimin e 50 detyrave, përpara se të vrasësh veten.