Shqiperia Sociale

Bananet e bllokuara, shpërthen aktori: I hanë fëmijët o maskarenj!

Pas bllokimit të gati 4,2 ton bananeve të prishura në Portin e Durrësit se përbënin rrezik për konsumatorët, vjen një reagim i fuqishëm nga aktori Marin Orhanasi.

Përmes një statusi në profilin e tij në Facebook, Marini shan e mallkon dhe hedh hije dyshime edhe për sasira të tjera, kryesisht ushqime që mund të kenë përfunduar në tregun shqiptar.

STATUSI I PLOTË

Gati 42 ton banane qe u hyfshin nga poshte e u dalshin ne balle. Po na i hane femijet o maskarenj. Ilace ju bofshin juve se tek femijet nuk mallkoj dot. Madje as ilace mos gjetshi o legena. E kushedi se c gjera te tjera kemi ngrene e na kane ngrene femijet. Dikush me tha qe s kane c ti bejne bananes eshte natyrale. Natyralja leshit. Nga ta dime ne se c behet andej?!?♂️. Keshtu thane per buken, doli me mjell kali, frutat, zarzavatet(me pesticide ne maksimum), keshtu thane per te gjithe produktet qe ne i konsideronim bio, por dolen te gjithe me helme. Mishi ne shume raste gjithashtu. S paskan c ti bejne bananes!!! Ketu eshte bere fleta sallates jeshile sa nje tendë dyqani, s paskan c ti bejne bananes!!! Edhe nese eshte kapje per shkak te konkurences, akoma me keq.
ps: kush ka per te sharë e mallkuar le ta hape krahun ne cfaredolloj gjuhe e zhanri. Nuk eshte se do gjejme shume ngushellim por t pakten do shfryhemi.

Aktori

OPINIONE