Basha parlajmëron Ramën: në Maltë të kanë vënë kryqin

Kryedemokrati Lulzim Basha duke folur nga çadra e Partisë Demokratike në ditën e 42 të rezistencës së tyre, ka sjellë mesazhin se: të gjitha Partitë Popullore Europiane, aleate të PD-së kanë mbështetur kauzën e Drejtë të PD-së për zgjedhje të lira dhe të ndershme.

Basha gjatë fjalës së tij ndër të tjera tha “Nëse në Francë të kanë vendosur kryqin në gjoks, në Maltë të kanë vendosur kryqyn në kokë”, duke nënkuptuar se Samiti i Partive Popullore Europiane ka mbështetur Partinë Demokratike, transmeton Gazeta Impakt.

Gazeta Impakt

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne