Berisha: 92 % e krimeve në Shqipëri kanë lidhje me pushtetin socialist

Pas plagosjes me armë zjarri mbrëmjen e djeshme në Shkodër, ku si autor u identifikua kryetar i Partisë Socialiste në këtë zonë, ka ardhur edhe reagimi nga ish-kryeministri Sali Berisha.

Berisha në një postimi në rrjetin social “Facebook” shkruan se është fatkeqësi të kesh një pushtetar të PS për komshi.

Po ashtu Berisha përmend edhe shifrat ku sipas tij 92% e krimeve, grabitjeve dhe vrasjeve janë në lidhje direkte apo të tërthorta me pushtetin socialist.

Postimi i plotë:

 

Pushteti socialist pushtet krimi!

Kryetari i PS se Koplikut bresheri kallashnikovi mbi komshiun e tij.

Eshte fatkeqesi te kesh nje pushtetar socialist komshi!

92% e krimeve, vrasjeve, grabitjeve qe kryhen ne Shqiperi, sipas nje burimi te besueshem jane me lidhje direkte apo te terthorta me pushtetin socialist! sb

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne