Shqiperia

Berisha behet me Trumpin kunder Palestines, shqiptaret e degjenerojne me ofendime

Ish-presidenti Sali Berisha ne nje koment te tijin ne facebook, ka vendosur si gjithmone te luaj malokun dinak dhe servil ndaj amerikaneve. Ne komentin e tij ai i eshte servilosur administrates arrogante Trump dhe ka share qeverine Rama per voten e saj pro Jeruzalemit te lire ne OKB. Berisha qe ka share qeverine Rama per kete hap te lavderueshem, duket se i ka merzitur shume shqiptaret te cilet me pas e kane degjeneruar me sharje dhe ofendime. Ja disa nga komentet kunder Berishes:

Neritan Bajaziti Pse ky berisha kshu, humbi shumë pikë si personazh politik, i her e dhiu me erdoganin para ca vitesh po pēr muhabetin e palestinës, tashti e qelbi më muslimont e shqipëris, zor se merr mo votë nga muslimont, fati ed ramës të fitoj merita nē kto momente do ket mbështetje tē pa diskutushme nga Erdogan.

LikeShow more reactions

Reply24 minsEdited

Manage

Isa Krasniqi O Sale akoma vazhdon me budallallik ti.
Okb europ azi dhe te gjith vendet qe duan paqen votuan. Ndersa ti dhe Tramp qe doni te shkaterroni vendin humbet.
Ti e bere keshtu shqiperin cop cop. Turp per nje politikan si ti qe i ben Like Amerikes edhe kur eshte gabim. Njeri pa vlera

LikeShow more reactions

Reply

13

3 hrs

Manage

Fatjon Kadillari Doktori ka gabuar receten kesaj radhe ..? paqja eshte me e rendesishme se interesa politike.

LikeShow more reactions

Reply

5

2 hrs

Manage

Xhevdet Spahiu Nese Rama ka bere dicka te mire ne keto 5 vjet ka qene pikerisht ky vendim, keqardhje per ty doktorr qe behesh me nje shtet kriminel si izraeli kunder te shtypurve… Kam patur konsiderate te larte deri me sot???

LikeShow more reactions

Reply

5

1 hr

Manage

Roland Dervishi O doktor eshte momenti te pendohesh o njeri , mos nderro jete si mosbesimtar ateist , po bashkohu me te drejten dhe te verteten.

LikeShow more reactions

Reply

4

1 hr

Manage

Fluturim Nela Politika dihet cfar eshte, faleminderit qe me kete qendrim tendin u ke hapur syte shume prej atyre qe te votonin sy mbyllur, shpresoj te kene marr sadopak mend (meqe te quajten afer islamit, ne fakt je afer politikes jo afer muslimaneve).

LikeShow more reactions

Reply

4

1 hr

Manage

1 Reply
Imran Mehmedali Sali, si duket medikamentet nuk të kanë ndihmuar dot… Le të rritet doza.

LikeShow more reactions

Reply

3

1 hrEdited

Manage

Neki Musliu Cfar politike kombetare bere ti o zoteri…asnje politik ste ka interesuar dhe ste interson ty dhe gjithe atyreve si ti,perpos politikes se hajnis dhe korupsionit…turp!

LikeShow more reactions

Reply

1

53 mins

Manage

Shaip Idrizi O plak i flliqt !
O plak dy ftyrsh e shesësh tkalumen, tashmen dhe tardhshmen për nji psihopat Tramp!!! 70’/, jan kundër Trampit në Amerik.

LikeShow more reactions

Reply10 mins

Manage

Miftar Demiri O plak i çmendur, kurrë hajrin sta pa shqiptaria ty.
Votimi pro izraelit do ishte edhe kundër Shqipëtarve sepse Izraeli nuk e njeh Kosovën si shtet dhe a pak të duket padrejtësia ndaj popullit palestinez ore albo-çifut.
E njejta sikur me e aprovu Athinën si kryeqytet i Shqipërisë.
Turp…ik ore se tka skadu afati.

LikeShow more reactions

Reply

1

17 minsEdited

Manage

Ilir Curri Te jesh me te drejten nuk do te thote me patjeter te jesh me ata qe u shkon ajo e drejtë. Ji me te drejten edhe nese eshte kundër interesave te tua (ky eshte mesazh hyjnor).

LikeShow more reactions

Reply23 mins

Manage

Fatjon Kadillari 128 vende te botes votuan kunder vendimit te njeanshem te Trump, 128 vende nuk mund ta kene gabim doktor. Anglia e cila ishte iniciatore e krijimit te shtetit te Izraelit ishte kunder, Franca e cila njihet si mbeshtetese e flakt e Izraelit ishte kunderSee More

LikeShow more reactions

Reply

6

2 hrs

Manage

Valter Garaj Keta Jan plerat dhe rugen per heap te vet bejne cdo gje. SOT JAN ME TY NESER ME ATE DHE DITEN TJETER ME CFARE TE DALI PARA TE SHESIN PER INTERES.

LikeShow more reactions

Reply44 mins

Manage

Fatmir Didani Shume mire beri. Nuk jemi sahan lepires

LikeShow more reactions

Reply

2

2 hrsEdited

Manage

Muhamed Asipi Ooooo sal je plak je rrokat po ik nshpi se nuk po çillon ma

LikeShow more reactions

Reply3 hrs

Manage

Harun Ramadani Ooo mut i modh kishe qe

LikeShow more reactions

Reply

1

3 hrs

Manage

Aldi Pergjegji Ke fillu me u ftof… ??
Kaq e pati dhe puna jote ?

LikeShow more reactions

Reply

1

1 hr

Manage

Xhevdet Spahiu Nese Rama ka bere dicka te mire ne keto 5 vjet ka qene pikerisht ky vendim, keqardhje per ty doktorr qe behesh me nje shtet kriminel si izraeli kunder te shtypurve… Kam patur konsiderate te larte deri me sot???

LikeShow more reactions

Reply

2

1 hr

Manage

Shkumbin Selimaj 128 vende te botes votuan kunder vendimit te njeanshem te Trump, 128 vende nuk mund ta kene gabim doktor. Anglia e cila ishte iniciatore e krijimit te shtetit te Izraelit ishte kunder, Franca e cila njihet si mbeshtetese e flakt e Izraelit ishte kunder, knder edhe Gjermania e cila ende ka kompleksin e fajit ndaj popullit izraelit arriti ta tejkaloj dhe te votoj kunder. Te votosh kunder vendimit te Trump ne fakt eshte te votosh pro shancit per nje marreveshje e cila eshte ne tavoline, marreveshje per dy shtete, dhe pro shancit per paqe ne rajonin e Lindjes se Mesme!

LikeShow more reactions

Reply

112

3 hrs

Manage

22 Replies12 mins
Iza Avel Tei Giza O hoorrr o plere e maskara o e zeza shqiperis o Sali marrja ty duhet djeg benxin ty duhet vra ne mes tiranes me varje o qen po shiko pak Nga je dhe cfar populli ke jan 75 musliman o Sali marrja mir ka then Edi Rama Donald trap ashte nje rrezik per bote dhe po del rrezik I botes,,,

LikeShow more reactions

Reply

32

3 hrs

Manage

11 Replies1 hr
Astrit Murati O Doktor mos ja fut kot.ishin 128 vende kundra..prandaj kjo ishte nje e pa drejte qe i behej popullit te Palestines;kur dihet boterisht qe Donald Trampi esht nje rrezik per Myslimant..

LikeShow more reactions

Reply

22

3 hrs

Manage

1 Reply
Eduart Hekuran Thartori O Berisha, plaku i djallit..kolera që nuk të ha.. Por kur ke qenë ndonjëherë ti në anën e së drejtës dhe drejtësisë?
Ti gjithë jetën ke qenë puthadorë i të fortëve.. Por e drejta ështe me e fortë, or plak zagar..

LikeShow more reactions

Reply

20

1 hr

Manage

Renato Preza Ne sot Dr. Berisha me kete qeveri, sapo treguam qe jemi pa dinjitet, pa trimeri dhe tradhetare te Aleatit me besnik te shqipetareve, SHBAse!
Keta sot mohuan dhe shkateruan besen tone dhe lane ne balte SHBAne qe historikisht na ka nxjere nga balta, dhe i cili ka vulosur emrin Shqiperi, keto territore qe kemi sot, I pari qe cliroi dhe njohu Kosoven dhe Aleatin kryesor per integrimin Euro-Atlantic!
Kjo eshte pabesi!

LikeShow more reactions

Reply

24

3 hrsEdited

Manage

16 Replies13 mins
Gjovalin Lleshi Ik ore plakush se nuk kupton me ti nga politika.
Sa per kujtese mis na u hiq si shume pro-Amerikan apo pro-Israel sepse ne 1992 ishe ti zotrote qe nxitove ta regjistrosh shqiperine ne konferencen islamike dhe sot e asaj dite ja kemi pare e po ja shohim sherrin. Keshtu qe hesht e rri urte se amerika ka ca probleme tjera me ty dhe mbiemrin tend.

LikeShow more reactions

Reply

12

3 hrs

Manage

3 Replies2 hrs
Ibrahim S. Lekica Unë pse jam pro palestines nuk do të thot se jam me Edi Ramen dhe kliken mafjoze që e ka zhytur vendin në mjerim bashkë me ambasadoret e huaj që jan bër zotëshpije në vendin tonë
Ajo vot që ju dha sot në O K B ishte anti Trump nuk ishte anti amerikan.

LikeShow more reactions

Reply

9

3 hrs

Manage

Nazmi Alushi Ca thu mor Sali a je ne vete ca po don me tregu tani qe je proamerikan??gje qe s’ke qene e as nuk behesh.por ti ke vec nje merite ate te percarsit. Po kunder Trump ishte e gjithe bota jo vetem shqiperia o plaku Sali. Dhe dicka tj edhe sikure shqiperia te votonte pro shba-ve.ti prape do lehje sonte dhe do thoje se i dolem kunder Europe’s

LikeShow more reactions

Reply

10

3 hrsEdited

Manage

2 Replies58 mins
Valter Malelli Z.Berisha edhe nje arsye me shume te nxjerim ne pension politik Ramen sa me pare. Çdo gje pritet nga keta te pabese, te papergjegjshem e antikombetare..Opozita duhet te beje te qarte qendrimin e saj per kete qe ndodhi, respekte per ju!

LikeShow more reactions

Reply

4

2 hrs

Manage

Eduart Demiri Nuk i shitet shpirti shejtanit….Padrejtesia eshte padrejtesi edhe nese e ben me i forti.Mos u beni sahanlepirsa porse qendroni me parime e vlera…..Ne sot u ndjeme me shume se kurre krenar pasi Shqiperia mbajti nje qendrim te drejte duke mos u rreshtuar ne krahun e zullumit.Ndersa nga disa pseudopolitikan jo toka e Palestines apo shejnteria e besimeve porse per karrigen e vet kane qene te gatshem te shesin edhe interesat kombetare….Turp pe kete qendrim te panevojshem…

LikeShow more reactions

Reply

3

1 hr

Manage

Ardian Osmalli Israeli vret per dit palestineset e pafajshem, sikur nuk mjafton duhet edhe me njof jeruzalemin si kryeqytet ne favor te vraseve kjo sali Berisha esht padrejtesi ,,Edhe Pse e njef Usa kjo sdo te thot qe ne duhet me i mbeshtet vrasesit …Usa dhe presidenti Tramp kan interesat e veta per ceshtjen e Israelit Po ne cfar interesash kemi??? Un kam qen gjithmon tifos ndaj jush Berisha por me duhet te duartrokas kte qeveri per kte vendim te drejt dhe te guxinshem….

LikeShow more reactions

Reply

7