Shqiperia

Berisha: Biznesmeni i kapur me 800 mijë euro përcillej në Rinas nga Tahiri, mik i Olsi Ramës

Ish-kryeministri Sali Berisha ka hedhur sot të tjera akuza për lidhjet e biznesmenit të kapur dje në Elbasan, Tahiri me vëllanë e kryeministrit Edi Rama dhe Saimir Tahirin, patentat e të cilit iu gjetën dje në makinë.

Duke iu referuar denoncimit të një qytëtari dixhital, Berisha thotë Tahiri e priste dhe e përcillte biznesmenin në Rinas, ndërsa sqaron dhe lidhjen e tij me Ramën, nëpërmjet të vëllait Oliti.

“Pershendetje Doktor desha te informoj per disa fakte mbi lidhjet e Orestit me Ramen dhe Tahirin. thuhet se Burri motres se Orestit qe u ndalua eshte tek ai grupi i kokaines ku ben pjese Olsi. Sidoqofte duhet riverifikuar, vit Olsi shtroi te jemen ne spital ne Gjermani me talassemi ku ishte shtruar dhe babai i Tahirit dhe u bene sh miq. Qe atehere ai hynte e dilte nga VIP i Rinas me valixhe qe njoftohej nga Tahiri ose i jati. Ne VIP kete e dine te gjithe si falmiljar i Tahirit dhe eshte rregjistruar.” – shkruan Berisha.