Shqiperia

Berisha për përgjimet e Bild: Goditje vdekjeprurëse në zemër Edi Ramës

Goditje për vdekje në zemër për Edi Ramën dhe qeverinë e tij. Të tilla janë për Sali Berishën përgjimet që Bild publikoi dje.

Berisha dënoi ashpër dhe urdhrin e prokurorisë, që ndalon publikimin në media të audiopërgjimeve apo materialeve të tjera që lidhjen me dosjen 399 apo 184.

 

Postimi: 

Një akt akuze tjetër madhore per Narkoshtetin dhe kreun e tij Edvin Kristaq Droga!

Te dashur miq, i goditur tashme ne zemër për vdekje nga publikimet e Bild, te cilat rrezojnë përfundimisht narkozgjedhjet e qershorit 2017 dhe narkoparlamentin e dale prej tyre, Edvin Kristaq Avdyli apo Lala në panik te plote dhe ne një akt te pashembullt në tërë historinë e pluralizmit urdhëroi dje censurën ne mediat e vendit te publikimeve te gazetës gjermane ne Shqipëri.

Ky urdhër antikushtetues i kryekreut te meduzes, skizoidit, monstres se pluralizmit Edvin Kristaq Ndoka apo Brajeviçi, është nje akt akuze tjetër po kaq e rende sa dhe vete publikimet qe nxori para shqiptareve dhe botes fytyrën e shëmtuar krimiminale te tij dhe narkoshtetit qe ky ngriti ne Shqipëri.

Kjo sepse ky urdhër dëshmon se kreu i narkoshtetit Edvin Kristaq Dajti apo Shullazi, pre te mbrojtur krimet e tij monstruoze elektorale te ndalimit, blerjes, dhunimit te vullnetit te qytetareve te shprehur me votën e tyre, vendos ne gijotine fjalën e lire duke merituar tashme, jo vetëm per shkak te Kristaq Xhelatit, te quhet monster e pluralizmit politik dhe te medimit pra te thirret Edvin Kristaq Xhelati.

Miq, publikimet e Bild dhe akti i djeshem i Edvin Kristaq Droga provuan para çdo shqiptari dhe qytetari te lire ne bote apo miku te Shqipërisë drejtësinë e vendimeve dhe misionit te opozitës shqiptare pre përmbysjen me çdo kusht dhe me çdo çmim te monstres se pluralizmit, kreut te narkoshtetit dhe regjimin e tij te kakistokracise! Sb.