Shqiperia

Bie nga kati i gjashte siper nje makine, shpeton mrekullisht vajza nga Pogradeci

Ne vajze e rreth te njezetave ka rene mbasditen e sotme rreth ores 18 nga kati i gjashte i nje apartmenti ne qender te qyetetit te Pogradecit. Sipas burimeve nga vendi i ngjarjes mesohet se vajzes i eshte ofruar ndihma e menjehershme nga qytetaret e ndodhur rastesisht dhe me pas e lenduara eshte derguar menjehere drejt spitalit.

Deri tani nuk dihet nese e lenduara ka rene aksidentalisht nga ballkoni apo ka tentuar te vrase veten.

Nga spitali i qytetit te Pogradecit behet e ditur se vajza e re ka mundur te shpetoje mbrekullisht dhe eshte jashte cdo rreziku per jeten. Shkaku kryesor i shpetimit mendohet se ka qene ndihma e menjehershme e ofruar dhe makina e cila ka luajtur rolin e nje suspacioni gje qe ka rezultuar edhe ne eleminimin e nje goditje te forte, qe do te kishte qene fatale per jeten.