Biznesi fason në protestë: Nga 400 punonjës vetëm 30 kanë marrë pagën e luftës. Ish-deputetja: Turp!

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Nada Meçorapja, ka publikuar videon e protestës së punonjësve të të një biznesi fason ku nga 400 të tillë, vetëm 30 kanë marrë pagën e luftës.

‘Sot protestojnë punonjësit e një biznesi fason në Vlorë! Dëgjoni deklaratat e tyre! Nga rreth 400 punonjës… vetëm 30 prej tyre kanë përfituar ndihmën nga shteti! Turp! Një shtet që gënjen dhe varfëron çdo ditë e më tepër qytetarët e tij, vetëm një shtet hajdut e i pamoralshëm mund të quhet!

/tpz

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne