Shqiperia

Bravo Braçe, i ke sharë pirromanët shqiptarë me fjalor deputeti

Kryetari i Komisionit Parlamentar te Ekonomise, Erion Brace, gjate nje mbledhje te ketij komisoini, ne nje seance degjimore per raportin e veprimtarise se vitit 2014 te Bankes se Shqiperise. /r/n/r/nLawmaker Erion Brace, during a Parliamentary economy and finance committe.

Deputeti socialist Erjon Braçe ka reaguar për situatën e krijuar nga zjarret dhe shpërthen ndaj piromanëve, që sipas tij e kanë hobi, argëtim dhe sport përdorimin e shkrepëses. Irritimi i tij vjen pasi CNN ka shkruajtur për situatën e krijuar në Shqipëri.

Ai e ka bërë këtë reagim përmes rrjetit social facebook duke u shprehur se ky vend  do të digjet nga ata që e kanë argëtim apo sport zjarrvënien.

STATUSI I PLOTË I BRAÇES:

Bravo qelbesira!
Ja dolet te jeni ne CNN si pirromane,
me veprat tuaja!
Shikoni,
ky vend do vijoje te digjet dhe jo prej motit! Ky vend do vijoj te digjet,
prej cdo qelbesire qe shkrepsen e ka hobi, sport apo argetim;
me keq, e ka shfryrje mendore apo biologjike, fryre prej cdo gjeje qe jeton apo donte te jetonte dhe se arrin dot;
edhe me keq se kaq, e ka nxitje nga cdo tellall i zi politik qe e mallkon kete vend cdo dite,
madje uron qe te shkoje keq e me keq;
flake e hi, i zi, e perkthen ai tjetri!! Por ky vend, do vijoje te digjet prej mendjes e mendedise:
Une, Ai, Ne, Ata e dogjen, Ti-Shteti e ke per detyre ta shuash!! Kush e mendon shtetin te tille,
natyrisht zjarr do ndeze e zjarrin si politike do perdore!!