Shqiperia

Bushati takon Mogherinin në Bruksel, diskutohet e ardhmja e Shqipërisë

Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati do të takojë këtë të mërkurë përfaqëesuen e lartë të BE-së Federica Mogherinin.

Takimi do të mbahet në Bruksel në kuadër të punimeve të Këshillit të Stabilizim Asocimit mes Shqipërisë dhe Bashkimit Europian.

Pritet që në orën 11:00 të ketë një konferencë për shtyp mes Mogerinit e Bushati në lidhje me progresin e deritanishëm të Shqipërisë dhe hapat e ardhshme për të bërë të mundur çeljen e negociatave.