KategoriBota

Bota

Rusia teston me sukses raketën Satan-2

Rusia ka testuar me sukses raketën e saj të sofistikuar të quajtur “Satan 2” (Djalli-2). Testimi është bërë gjatë mesnatës së të enjtes dhe lajmi...

Bota

Rusia teston disa raketa balistike

Ministria e mbrojtjes e Rusisë njoftoi testimin e disa raketave të fuqishme ndërkontinentale Topol-M. Sipas kësaj ministrie nga nëndetëset atomike të...