KategoriBota

Bota

“Kalifati” i ISIS ka marrë fund

Grupi terrorist ISIS ka arritur pothuajse në pikën e asgjësimit në Irak dhe Siri, pasi dy fortesat e tij të fundit në të dy vendet u kapën nga forcat...

Bota

Biden: Trump është një sharlatan

Presidenti i SHBA Donald Trump është një “sharlatan”, tha ish-nënpresidenti Joe Biden, duke akuzuar kreun e shtetit se ka përfituar nga...