KategoriBota

Bota

Shtohet popullsia myslimane e botës

Rezultatet e hulumtimeve të një instituti amerikan tregojnë se popullsia myslimane e botës do të shënojë rritje të madhe. Instituti hulumtues PEW ka...

Bota

Kina reagon kundër Samitit G7

Ministria e Jashtme e Kinës ka reaguar kundër vlerësimeve që vendet e G7-ës kanë kryer rreth deteve të Kinës lindore dhe jugore, raporton Anadolu...

Bota

Sulm i armatosur në SHBA, 8 të vdekur

Tetë persona duke përfshirë edhe një zëvendës sherif kanë humbur jetën si pasojë e një sulmi të armatosur në rajonin Mississippi të SHBA-ve, raporton...